Myran: rotační třpytky

25.05.2012 

 

 Rotační třpytky švédské firmy Myran jsou u zkušených rybářů zaslouženě populární. Ruční montáž a originální tvar třpytek zaručuje stabilní práci listu a stabilní úspěšnost. Firma Myran vyrábí třpytky již více než 50 let. Během té dlouhé doby byly nástrahy modernizovány a dopracovaly se k naprostému vrcholu. Nyní patří nástrahy Myran k jedněm nejúspěšnějším na světě.

Modely Myran vyrobené ve Švédsku jsou ideální kvality a exkluzivního, originálního tvaru i konstrukce. Díky jejich stabilní úspěšnosti, kompaktnímu tvaru a ideální vyváženosti, jsou nástrahy firmy Myran víc než zajímavé pro všechny náročné milovníky přívlače. Všechny modely jsou schopné dlouhých a přesných náhozů i za větrného počasí. Jejich listy se točí již při prvních centimetrech vedení a jejich hra je stabilní. U všech třpytek je závěs listu uložen na ose mezi dvěma ložisky. U modelů majících na trojháčku mušku, vzniká lepší úhel pohybu vůči hladině a muška sama dělá nástrahu atraktivnější. Ve skandinávských zemích, v Americe a Rusku jsou tyto třpytky bez konkurence. Jejich přednosti jsou nesporné a očividné. Kompaktní tvar při dostatečné váze dovoluje nejen rekordně daleké náhozy, ale také trefit se třpytkou do malého místa vodní plochy. Například: chytáte na řece, široké dobrých 70 metrů. Ryba, například bolen, se bude nacházet u protilehlého břehu v malém konkrétním prostoru. V podobné situaci je třpytka Myran nezaměnitelná, protože je s lehkostí možné dostat ji na místo vzdálené víc jak 70 metrů. Třpytky Myran mají ideální balistické vlastnosti.

Povahou listů Myran je originální specifická práce s lehkými vibracemi, která se dravcům moc líbí. Některé modely mají akustické listy s otvory, vydávajícími doplňkový zvuk, který ryby přitahuje. Různé tvary těla a různobarevné zbarvení nám dávají mnoho možností výběru, a jsou maximálně vhodné k libovolným způsobům lovu.

Váha nástrah má širokou škálu - jak pro ultralehkou přívlač, tak pro tu středně těžkou. Takže v modelové řadě je velký výběr pro libolovnou hloubku lovu. Na mnohých třpytkách Myran jsou trojháčky s muškami z přírodních peříček a srsti, které umožňují lov i těch nejopatrnějších dravců a ryb jako: pstruh, tloušť nebo jelec či okoun.celý článek zpět