RB Company

rbs.png

Russian Bait

Tato firma se vrátila ke kořenům výroby třpytky z kovu, na nové technologické úrovni. V minulých dobách, kdy třpytky dělalo jen pár zručných lidí ( a takoví lidé byli určitě v každé zemi ), byly třpytky poněkud jiné, než dnešní výlisky. Žádné hrany, vše vyhlazené, vybroušené. Příčný profil těla plandavky připomínal půlměsíc. Základním materiálem měď, s přídavkem olova, stříbra a zlata. Nezřídka se na povrch třpytky gravírovaly různé obrázky s rybářskou tematikou nebo rybí šupinky a ploutve. Při výrobě takovýchto třpytek nikdy nedošlo k větší sérii. Byly vzácností a velmi ceněné, nehledě na vysoké náklady. Pravdou je, že přívlač byla dostupná jen velmi bohatým lidem.
Současné výlisky jsou vůči těmto třpytkám pouhou karikaturou podobnosti.
Co se týče nové technologické úrovně. „Russian Bait" si osvojila technologii lití plandavek ze slitin mědi, a přesněji takovou, která se používá při tvorbě šperkařských ozdob. Umožnilo to zadávat jakékoliv tvary, různé tloušťky těla třpytky jak po délce, tak v šířce. Vytvářet popravdě unikátní třpytky, jak podle vnějšího vzhledu, tak ohledně geometrie těla s doplňkem uměleckých zobrazení na různá témata.
Chytlavost těchto třpytek se nachází na hraně možných představ o úspěšné plandavce. Potvrdilo to i vítězství firemního družstva na závodech „Bitva výrobců". Ne jednou, ale tři roky za sebou, a sice v r. 2014, 2015 a 2016, vyhráli první místo z 15 družstev z různých zemí, zastupujících vedoucí značky ve výrobě plandavek.
Samozřejmě jsou tyto plandavky dražší než nějaké lisované. Proč? Seznamte se na internetu s výrobou šperkařských výrobků. Hned to bude jasné.

 Nehledě na vysoké ceny jsou třpytky populární mezi rybáři na celém světě. Naše obavy ohledně prodeje nebyly opodstatněné.
Deficit některých modelů, je pociťován neustále. Naše objednávky bývají vyřizovány delší dobu, protože fronta u výrobce je velmi dlouhá.
..

RB Favorite 
 
Materiál: litá mosaz. Třpytka je zhotovena především k lovu dravců na obrovských vodách, jezerech, na moři a velkých řekách. Nesází se na VĚHLASNOST třpytky, ani na její SENZAČNOST.
RB Big River 
 
Big River/Velká řeka – pojmenování téhle obzvláště krásné a neméně pracovité novinky od RB, naprosto vystihuje její podstatu.
RB Atom RB 
 
Zdokonalený model znamenité třpytky Atom. Díky různým tloušťkám profilu má posunutý střed těžiště, čímž je třpytce umožněno provádět složitá a rozmanitá kolébání, připomínající pohyby raněné rybky.
RB Flamingo 
 
Přívlačová nástraha předurčená k chytání všech druhů dravých ryb. Kvůli svému složitému profilu, pečlivému vybranému tvaru a ideální vyváženosti, disponuje doširoka rozmáchlou pohybovou hrou.
RB Pilot 
 
Při pohledu na tuto nástrahu, vzniká dojem, že se jedná o dvě třpytky, spojené pájkou v jednom bodě v jednu. Není tomu tak, protože třpytka byla odlita v jedné formě.
RB Pelikan 
 
Při projektování tohoto modelu byly použity motivy Castmaster. Úkol zhotovit třpytku ještě univerzálnější než prototyp pokud jde o způsoby vedení a ohledně cíle lovu, byl celkově splněn.
RB Trihedron Sabunaeva 
 
V minulosti existovaly i jiné ruské trojhranné třpytky, ale právě ta Sabunajevova se stala tzv. “zlatým řezem” Trihedronů. Ruskými rybáři je nazývána “plandavým devonem”.
RB Trihedron  
 
RB Delphy 
 
Pojmenování třpytky je nevydařené. Tvar, lépe řečeno, profil, vyvolává spíše asociaci velblouda nebo barchanu. Varianty povrchu jsou tedy: zlatá nebo mosazná, ale i písková žárné pustiny.Třpytkou se prolínají motivy třpytek Kastmaster. Další pokus vylepšit prototyp.
RB Mahaon (Jatagan) 
 
Přívlačová nástraha určená k lovu štiky, candáta, okouna, tlouště, jesena atd. Je současným rozvinutím nápadu, založeném na tvaru známé třpytky “Jagatan”.
RB Solo 
 
vysoce aktivní přívlačová nástraha nové generace, spojující v sobě vlastnosti devonu a plandavky. Disponuje rozmáchlou vysoce aktivní pohybovou hrou. Je předurčena k lovu všech druhů dravých ryb na volných vodách. Mistr Chaos! A nijak jinak.
RB Admiral 
 
Třpytka na mohutné a hluboké toky. Pracuje v podmínkách rozdílně rychlých prouděních a peřejích, v jámách pod skalami, ve vratných proudech.
RB Exklusive 
 
Třpytka je určena k cílenému, selektivnímu lovu velkých štik, o váze zhruba od 4 kilogramů, které opustily mělčiny a přemístily se na hrany jam a hlubokých říčních koryt.
RB Triumph 
 
Třpytka je stvořena k prochytávání okrajů a hran hlubokých jam na silných proudech řek.
RB Kamchatka + 
 
Vnitřní povrch třpytky je hladký, jelikož od vnitřního, vydutého povrchu, se do značné míry odvíjí její pohybová hra.