Při přímém vedení klade wobler vodě očekávaně velký odpor, za aktivního kmitání v dostatečně vysoké frekvenci. Pohybová hra je stabilní při jakékoliv rychlosti, kterou vám dovolí tvrdost vašeho prutu a síla vašeho navijáku. V přestávkách, na volné šňůře, wobler vzplývá jako korek ve spirále, což může způsobit zaháknutí trojháčků za šňůru. Naopak při napnuté šňůře se chování woblera mění: vzplavávání vzhůru za neobvyklého kolébání kolem své geometrické vertikální osy.
Možnosti vedení: rovnoměrná s potaženími prutem, stop and go. Velmi měkký twitching s pauzami do 3-4 vteřin.
Wobler se stane naprosto jiným woblerem, pokud připevníme na jeho ocasní část těla tečku Power Dots o váze 1 gramu.
Wobler se stane prakticky jinou nástrahou s neutrální vzplývavostí. Také se téměř dvakrát sníží jeho odpor, což umožňuje použít měkčího prutu I menšího navijáku. I amplituda a frekvence kmitání se stane zcela jinou a pohybová hra se stane mnohem výraznější. Vedle všech výše popsaných způsobů vedení také přibývá možnost libovolné verze twitchování, úrovně aktivity a samozřejmě v kombinacích s jinými způsoby vedení. Doporučované pauzy by neměly být delší než 3 vteřiny. Nástraha se stává více předvídatelnou a pochopitelnější.
Reaguje nezpomaleně na všechny pohyby prutem nebo navijákem.
První dojmy z tak absolutně prosté a lehce proveditelné modernizace: máte před sebou naprosto jiný wobler s úplně jinými vlastnostmi. A neprovedl je žádný inženýr konstruktér s třemi vysokými školami za pomoci nejnovějších amerických programů a počítačů, společně s japonskými technologiemi, nýbrž normální rybář, přitlačením lepící tečky na příslušné místo na těle nástrahy...
VOB-6Ks.
Video 1 |